رویه بازگرداندن کالا

در صورت تصمیم برای ارسال کالا، محصول باید در شرایط اولیه قرار داشته باشد؛ در حقیقت برچسب‌ها و بسته‌بندی باید مطابق با حالت اولیه‌ای باشد که برای شما ارسال شده است تا بدین ترتیب، امکان پیگیری از سوی ما هم وجود داشته باشد.

مرجوع کردن گوشی موبایل به دلیل از خرید منصرف شده‌ام، تنها قبل از رجیستر کردن و ثبت گوشی به نام خودتان یا شماره موبایل موردنظرتان در سامانه همتا، آن هم بدون باز شدن بسته مربوط به هندزفری یا هر آن چیزی که گوشی و جعبه آن را خارج از حالت آکبند نشان دهد، امکان‌پذیر است.

کلیه لوازم برای شما و قبل از ارسال، تست خواهند شد تا جایی برای نگرانی وجود نداشته باشد. کارشناسان ما پس از هر خرید شما، قطعا تماس تلفنی با شما برقرار خواهند کرد تا مراحل کار را با یکدیگر، چک کرده و اطمینان خاطر لازم به شما پیرامون سلامت و کلیه مراحل بسته‌بندی و ارسال کالا، داده شود.

کالا را چطور ارسال کنید؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش (09362650259) تماس بگیرید.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش همتاسل جداً، خودداری کنید.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس Info@hamtasell.com ایمیل کنید یا برای شماره 09362650259 از طریق واتساپ ارسال کنید.
– اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، اپل آی دی (id)یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود تا کارشناسان همتاسل امکان تست آن را داشته باشند.

در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز پس کرایه اقدام کنید .در صورتی که برخی از شهرها پست پیشتاز پس کرایه را نمی پذیرند،تصویر رسید پستی را برای ما ارسال کنید.

– بسته خود را به آدرس هماهنگ شده پس از تماس تلفنی یا از طریق ارتباط با واتساپ و تلگرام، ارسال کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش همتاسل برسد، هزینه‌های ارسال به عهده همتاسل است.
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، تصویر رسید را به آدرس Info@hamtasell.com یا واتساپ و تلگرام (09362650259) ارسال فرمایید.
– در صورت انصراف از خرید یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان همتاسل، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به شما اطلاع دهم؟
از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:
–  وارد پروفایل خود شوید و از قسمت درخواست مرجوعی ، درخواست خود را ثبت کنید.

–  یا پیام خود را در صفحه  “تماس با ما”  با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.

اما بهترین راه برای ارائه درخواست از طریق تماس تلفنی یا ارتباط از طری واتساپ و تلگرام با شماره 09362650259 است.

نکته مهم: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.